Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

W pierwszych dniach grudnia w lubelskim salonie PZM FIAT odbyła się akcja “Super bezpieczna podróż” z nowego cyklu “Dzieciaki w salonie”. Akcja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, nawiązująca tematycznie do postaci bajkowych super bohaterów, miała na celu szerzenie świadomości bezpieczeństwa w podróży wśród najmłodszych, ale nie tylko. Specjalnie dla przedszkolaków w autoryzowanym salonie Fiata w Lublinie zostały przygotowane fascynujące gry i zabawy.

 

W spotkaniu wzięły udział dwie grupy dzieci z lubelskiego przedszkola. Swoją przygodę maluchy rozpoczęły od zabawy w podchody w myjni samochodowej, w której odnalazły pierwszy samochód. Aby przejść do kolejnego etapu, musiały rozwiązać jedną z pierwszych zagadek, dotyczących przepisów związanych z bezpieczeństwem na drodze, która wskazała im drogę do następnego punktu. Tam na przedszkolaki czekały różne elementy auta, którym trzeba było przywrócić pierwotny blask w warsztacie blacharsko - lakierniczym. Zagadki zostały skonstruowane w taki sposób, aby ich rozwiązania prowadziły do kolejnych miejsc w serwisie. Dzięki temu dzieci poznały tajniki pracy blacharni, lakierni, diagnostyki oraz biura obsługi klienta, by na końcu trafić do salonu. Każde miejsce i każdy element gry niosły w sobie odpowiedzi, jak zadbać o bezpieczeństwo w podróży. Dzieci poznały ważne części auta, ludzi i ich pracę i, co najważniejsze, świetnie się przy tym bawiły.

 

W salonie Fiata dzieci otrzymały apteczki oraz dowiedziały się, do czego służy ich zawartość. Jednak największą nagrodą była możliwość pomalowania pięknego, nowego Fiata 500L. Przedszkolaki dostały kolorowe farby i z zachwytem przystąpiły do pokrywania białego lakieru 500L własnoręcznie stworzonymi malunkami. Tak powstało radosne, jedyne w swoim rodzaju “Auto uśmiechu”. Dzieci miały tak wielką frajdę, że obiecały namalować rodzicom coś ładnego na samochodach, kiedy tylko wrócą do domu. A na koniec “pracowitej” wizyty w salonie Fiata nie mogło być inaczej przed świętami Bożego Narodzenia -  każdy z maluchów otrzymał paczkę ze słodyczami i z uśmiechem na twarzy dzieci wracały bezpiecznie do swoich przedszkoli.

 

Akcja “Dzieciaki w salonie” przyniosła wszystkim tak wiele uśmiechu, a przedszkolakom dodatkowo większą świadomość właściwych zachowań na drodze, że została wpisana jako stały cykl w przyszłorocznych działaniach dealera PZM FIAT. W 2014 roku w salonie przy ul. Prusa 8 w Lublinie podobne spotkania będą się odbywały regularnie.

 

 

źródło: fiat

Więcej z kategorii Bezpieczeństwo

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole