Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Toyota i Mazda podpisały dziś porozumienie, zgodnie z którym podejmą długofalową współpracę w dziedzinie napędów i systemów bezpieczeństwa.

 

 

 

Na początek Toyota udostępni partnerowi technologię wodorowych ogniw paliwowych (FCV) oraz napęd hybrydowy typu plug-in. Mazda przekaże Toyocie technologię SKYACTIV, dzięki której jej samochody są bardzo oszczędne, mimo braku turbodoładowania. Toyota prawdopodobnie wykorzysta SKYACTIV do udoskonalenia napędów hybrydowych. Jest to odpowiedź japońskich producentów na coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin, narzucane przez władze po obu stronach Atlantyku.

 

Firmy będą współpracowały także w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Wygląda więc na to, że pomimo różnicy potencjałów - Toyota jest największym producentem samochodów na świecie, w Japonii zajmuje 42% rynku samochodów, podczas gdy Mazda 9,7% - obie firmy mają sobie wiele do zaoferowania.

 

Współpraca Toyoty i Mazdy ma jużswojąhistorię- w 2010 roku Toyota udostępniła partnerowi technologięhybrydową, zaśw 2012 roku skorzystała z fabryki Mazdy w Meksyku do produkcji swoich samochodów kompaktowych.

 

Podpisując porozumienie, Akio Toyoda, prezydent Toyoty, powiedział:

„Mazda dowiodła, że zawsze patrzy w przyszłośćmotoryzacji, jednocześnie pozostając wiernąswoim korzeniom. Potwierdzająto technologia SKYACTIV i język stylistyczny KODO. W ten sposób Mazda w praktyce realizuje wartości bliskie Toyocie, by stale tworzyćcoraz lepsze samochody. Bardzo mnie cieszy, że nasze przedsiębiorstwa mogądzielićtęsamąwizjęi pracowaćrazem nad udoskonalaniem samochodów. Najwspanialsze jest to, że możemy wspólnie pokazaćświatu, że następne stulecie motoryzacji może byćtak samo zabawne i fascynujące, jak pierwsze”.

 

Prezydent Mazdy, Masamichi Kogai, dodał: „Toyota okazała sięniezłomna w podejmowaniu odpowiedzialnych działańna rzecz rozwiązywania globalnych problemów ochrony środowiska i rozwoju przemysłu. Darzęwielkim szacunkiem zaangażowanie Toyoty w stałe tworzenie coraz lepszych samochodów poprzez bezustanne innowacje. Mazda widzi pokrewieństwo z Toyotąjako firmą, która ceni swoje korzenie i szanuje wszystkie społeczności, w których działa. Nic dziwnego, że Toyota także spotyka sięz powszechnym szacunkiem. Wierzę, że możemy wspólnie tworzyćcoraz lepsze samochody, zyskaćjeszcze większe uznanie dla naszych produktów w oczach klientów oraz zwiększyćmożliwości produkcyjne naszego miasta, Hiroshimy, a także innych społeczności, z którymi współdziałamy”.

Więcej z kategorii Bezpieczeństwo

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole