Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

W Polsce panuje błędne przekonanie, że taksówkarze pracują dla korporacji, które są w miastach. Nie, oni z nimi współpracują, jednak każdy kierowca ma zarejestrowaną firmę, rozlicza się z ZUSem, Urzędem Skarbowym i może pozyskiwać klientów przez inne źródła, nie tylko CB radio, które łączy się z centralą. Zobacz inne fakty i mity o wykonywaniu tego zawodu!

 

 

Wszyscy myślą, że jeżdżenie na taryfie to proste zajęcie. W teorii tak, ale żeby do tego dojść, trzeba wykazać się sprytem, ciężką pracą i poukładaniem. Inaczej co drugi kierowca mógłby świadczyć takie usługi i wówczas zawód byłby tak konkurencyjny, że nikt nie mógłby żyć i odkładać oszczędności na przyszłość. Jedno jest pewne, uzyskanie licencji taxi Warszawa to proces, dla jednych łatwy, dla innych nie do przejścia. Ale czy ktoś powiedział, że wszystko w życiu musi być łatwe? O to, jak uzyskać niezbędny dokument do świadczenia takiej pracy, zapytaliśmy się osobę, która organizuje kurs taxi Warszawa.

 

„Dużo osób myśli, że licencję taxi Warszawa dostaje się ot tak, na pstryknięcie palcem. Otóż nie i mówimy o tym na samym początku kursu, który organizujemy praktycznie każdego dnia w Warszawie. Idealny kandydat musi mieć czystą kartotekę i to udowodnić, posługiwać się prawem jazdy, mieć powyżej 21 lat i otrzymać pozytywną opinię od lekarza medycyny pracy. Ponadto, jego auto powinno przejść liczne przeglądu – w końcu od niego dużo zależy, bezpieczeństwo samego kierowcy, jak i pasażerów. Tym różni się taksówkarz od kierowcy UBERa!” – komentuje jeden z organizatorów kursów taxi Warszawa.

 

Jednak też nie ma co się zniechęcać. Uważa się, że droga do samego egzaminu jest najtrudniejsza, cała reszta już przychodzi bardzo łatwo. Sam test można zdać poprzez bardzo uważne słuchanie tego, co przekazywane jest podczas kursu taxi Warszawa. Osoby, które codziennie prowadzą takie zajęcia, nie tylko skupiają się na pokazaniu obsługi maszyn, którymi będziesz się posługiwać, ale też zwracają szczególną uwagę na pewne pytania, które najczęściej pojawiają się na samym egzaminie.

 

Co ważne, zawód taksówkarza, choć trochę kręty do osiągnięcia licencji taxi Warszawa jest zajęciem, które daje dużą satysfakcję i nigdy nie pozwala się nudzić w pracy. Codziennie spotyka się nowe osoby, rozmawia o polityce, pogodzie czy życiu. Kierowcy bardzo często udzielają pomocnych rad, pokazują miasto oraz starają się, aby ten zawód kojarzył się nie tylko z transportem. A co z tego mają sami taksówkarze? Otóż bardzo wiele – jak wspominaliśmy, nie pracują oni dla korporacji, a tylko z nimi współpracują. Tym samym mogą samodzielnie układać sobie plan pracy, godziny w których jeżdżą. Tak aby nie omijać ważnych wydarzeń w życiu rodziny, być na meczach syna, występach córki czy zabrać żonę na zakupy do galerii handlowej. Jak zatem widać, jeżeli już przejdziesz przez ten proces, możesz cieszyć się całkiem fajnym zajęciem, które zawsze będziesz wykonywać z uśmiechem na twarzy. To co? Zapisujesz się na kurs taxi Warszawa?

 

Artykuł sponsorowany

 

 

 

Więcej z kategorii Ciekawostki i porady

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole