Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Każdy motocyklista bardzo dobrze wie, że jako uczestnik ruchu drogowego jest stosunkowo mało widoczny dla innych kierowców. Spowodowane jest to w dużej mierze znacznie mniejszymi gabarytami pojazdu. Tak samo jak w przypadku pieszych czy rowerzystów, również dla motocyklistów widoczność jest jedną z najważniejszych kwestii warunkujących ich bezpieczeństwo.

 

 

Odblaski – bezpieczeństwo na drodze

 

Motocykliści w sposób szczególny muszą zadbać o swoją widoczność na drodze – poruszają się bowiem zdecydowanie szybciej niż piesi, czy rowerzyści. Dlatego ważne, by inni użytkownicy dróg mogli w porę ich dojrzeć. Swoje bezpieczeństwo motocykliści mogą poprawić poprzez wyposażenie się w elementy odblaskowe. – Użytkownicy motocykli mają szeroki wybór gadżetów odblaskowych przeznaczonych specjalnie dla nich. Są to przede wszystkim kamizelki odblaskowe, szelki ukośne z czarnym lub szarym pasem, szelki krzyżowe, naramienniki odblaskowe motocyklowe, pasy odblaskowe PCV z regulacją na klip oraz wiele innych - mówi Aneta Niciak z firmy KANDO PLUS.

 

Ponadto w sprzedaży dostępne są odblaski dla motocyklistów w postaci naklejek, które można umieścić na sakwach, plecakach, kaskach i innych miejscach widocznych dla pozostałych użytkowników dróg. Kolejnymi gadżetami odblaskowymi są na przykład lampki LED, saszetki LED na telefon, klucze, dokumenty.

 

Korzyści z używania odblasków przez motocyklistów

 

Dzięki korzystaniu z odblasków oraz gadżetów odblaskowych każdy wyposażony w nie motocyklista zwiększa swoje bezpieczeństwo na drodze, gdyż staje się bardziej widoczny dla pozostałych kierowców. – Odblaski jest znacznie łatwiej zauważyć niż często ubraną w ciemne kolory sylwetkę kierowcy na jednośladowym pojeździe. Jest to niezmiernie istotna kwestia w każdych warunkach pogodowych, jednak nabiera ona szczególnego znaczenia w warunkach ograniczonej widoczności po zmroku czy w deszczu. – dodaje A. Niciak (odblaski24.com.pl)

 

Podsumowując, każdy motocyklista dbając o własne zdrowie i życie oraz osób z nim podróżujących niezależnie do tego jaką maszyną się porusza, czy będzie to chopper, ścigacz, cross, czy motocykl turystyczny, powinien być wyposażony co najmniej w trzy gadżety odblaskowe, takie jak szelki odblaskowe, naklejki odblaskowe na sakwach oraz na kasku, szczególnie z tyłu i po bokach. Zwiększą one znacznie jego widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo na drodze.

 

Artykuł sponsorowany

 

Więcej z kategorii Ciekawostki i porady

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole