Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Z czasem okazuje się jednak, że zlecenie przemieszczania się z miejsca na miejsce, wykonując przy tym konkretne obowiązki przerasta nie jednego pewnego siebie „managera” w cudzysłowie i dosłownie. Właściciele flot i osoby posiadające doświadczenie w branży doskonale wiedzą co kryje się za określeniem „typowe problemy flot”, a dzięki innowacjom technologicznym, które stworzone zostały właśnie z myślą o tego typu biznesie, większość z nich pożegnała już notorycznie niszczone auta i niewyobrażalnie wysokie przebiegi.

 

 

Owymi technologiami są systemy wspomagające zarządzanie flotą samochodów, oparte o techniki lokalizacyjne, GPS i GSM, a więc tak zwane platformy lokalizacyjne, dodatkowo wzbogacone o niezwykle funkcjonalne opcje. Wszystko zaczyna się od zamontowania w pojazdach lokalizatora GPS, który w połączeniu z poszczególnymi technologiami, jest odpowiedzialny za gromadzenie danych telematycznych na temat danego pojazdu i oczywiście jego kierowcy. Informacje odczytywane są przez program, a następnie odpowiednio przetwarzane i dostarczane do użytkownika platformy – właściciela floty bądź fleet managera.

 

Dzięki aplikacjom mobilnym, odczyt danych z panelu lokalizacyjnego możliwy jest z każdego miejsca i w dowolnym czasie, co pozwala na automatyzację pracy i zlecanie zadań kierowcom w trybie online. System zarządzania flotą generuje szczegółowe raporty oraz tworzy różnego rodzaju analizy, poddając testowi nawet styl jazdy kierowcy. Właściciele i managerowie dowiedzą się nawet w którym momencie uruchomiono i wyłączono silnik auta, nie wspominając już o stałym dostępie do lokalizacji samochodu, a także weryfikowaniu czy porusza się on zgodnie z wyznaczoną przez system trasą. Monitoring floty to niezwykle funkcjonalna usługa, która niesie ze sobą szereg korzyści.

 

Jak zaoszczędzić?

Odpowiedź na to pytanie może okazać się dość nietuzinkowa, ale dosłownie wraz z ciągłym użytkowaniem platform lokalizacyjnych, będących przecież jednocześnie wsparciem zarządczym dla właścicieli flot i fleet managerów, oszczędności przyjdą same. Początkowo dostrzeżona zostanie oszczędność czasu, na co wpływ będzie miała bezpośrednio automatyzacja pracy i stała kontrola pracowników przez GPS. Kierowca świadomy stosowanego monitoringu już nie będzie się zastanawiał czy odebrać telefon, a jego praca stanie się znacznie bardziej efektywna. Obsługa systemów monitorujących przez aplikacje mobilne to pomocne rozwiązanie dla zarządzających wieloma flotami i zapewne zostanie przez nich docenione. Kolejna oszczędność to zmniejszenie wydatków przeznaczanych na samochody firmowe.

 

Dzięki stałemu śledzeniu pojazdów oraz wiedzy na temat ich eksploatowania, możliwe będzie wyeliminowanie takich problemów jak nieuzasadnione przebiegi, nadużycia lub wykorzystywanie auta do celów prywatnych. Dodatkową kontrolę zapewnia opcja planowania tras, a więc również wybierania stacji paliw, na których najkorzystniejsze będzie tankowanie aut. Usługi lokalizujące i monitorujące floty to już zatem jeden z tych „must have”, które powinna posiadać każda firma posiadająca floty pojazdów lub dysponująca innymi zasobami mobilnymi.

 

Źródło: Finder.pl - System monitorowania pojazdów

 

Artykuł sponsorowany

 

Więcej z kategorii Ciekawostki i porady

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole