Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, mimo że jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych na obszarze Polski, pozostaje takim samym produktem rynkowym jak innego rodzaju dobra. Oznacza to, że podlega prawom konkurencji, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia klienta – kierowcy, który może wybrać najtańszą ofertę ze wszystkich. W tym celu konieczne jest porównanie wielu ubezpieczeń pod względem ceny.

 

 

Dlaczego warto porównywać

 

Odpowiedź wydaje się prosta: bo w ten sposób można uzyskać znaczne oszczędności na obowiązkowym ubezpieczeniu OC. Wybierając pierwszą lepszą firmę, strzelasz w ciemno i nie wiesz, na jaką ofertę trafisz. To nie ma sensu i wiąże się z ryzykiem złego, czyli kosztownego wyboru – tylko porównanie wielu ofert pozwala znaleźć tę najkorzystniejszą ofertę. Ale jak to zrobić? Poznaj 2 podstawowe sposoby na porównywanie warunków cenowych polis OC w różnych towarzystwach.

 

U agenta ubezpieczeniowego

 

Tradycyjna metoda porównywania wielu ofert polis OC to odwiedzenie agenta ubezpieczeniowego. Jest ich bez liku w każdym mniejszym i większym mieście, nie ma więc żadnego problemu z ich znalezieniem. Udając się do agenta lub agencji sprzedającej ubezpieczenia, warto kierować się do tych punktów, które posiadają w swojej ofercie jak największą liczbę ofert. Wówczas wybór będzie najbardziej konkurencyjny, czyli potencjalnie najkorzystniejszy.

 

Zanim agent ubezpieczeniowy przedstawi wyliczenie składki OC, trzeba odpowiedzieć na szereg pytań związanych zarówno z pojazdem, jak i osobą kierowcy. Liczą się m.in. takie informacje jak wiek właściciela pojazdu, posiadane zniżki ubezpieczeniowe czy parametry techniczne i marka pojazdu. Na ich podstawie agent ubezpieczeniowy może dokładnie obliczyć składkę. Inną usługą świadczoną przez agentów jest sprawdzenie terminu ubezpieczenia OC.

 

Internetowe porównywarki ubezpieczeń

 

Skorzystanie z pomocy agenta ubezpieczeniowego wymaga poświęcenia czasu na dojście lub dojazd do jego placówki, co nie każdemu odpowiada. Poza tym oferta wielu agentów jest dość uboga, a wybór niewielki, w efekcie czego trudno znaleźć korzystną polisę. Tych wad nie posiadają internetowe porównywarki ubezpieczeń, które w ramach jednego serwisu WWW zbierają dziesiątki ofert różnych towarzystw. Aby skorzystać z porównywarki online, należy wypełnić szczegółowy formularz, podając swoje dane osobowe oraz dokładne informacje na temat pojazdu.

 

Wypełniwszy formularz, internetowa aplikacja, np. porównywarka OC oraz AC najtaniejuagenta.pl wyświetla przygotowane indywidualnie dla Ciebie i uporządkowane pod względem ceny oferty polis. Stąd już tylko o krok od wejścia na stronę firmy proponującej najkorzystniejsze ubezpieczenie i zakupienia go.

 

Artykuł sponsorowany

 

Więcej z kategorii Ciekawostki i porady

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole