Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Team Peugeot Total zaprezentował barwy swojego „dream teamu” składającego się z takich gwiazd jak Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres i Carlos Sainz. Zespół wystąpi w nowych barwach na zbliżającym się Rajdzie Dakar - epickiej ekspedycji przez Argentynę i Boliwię, która odbędzie się w dwóch pierwszych tygodniach stycznia.

 

 

 

W 2016 r. w Peugeot 2008 DKR pojawiły się duże zmiany - nowy samochód jest szerszy, niższy, szybszy i mocniejszy. W połączeniu z drapieżną, agresywną linią nadwozia, nowy Peugeot w nowych barwach nie przejedzie niezauważony na pustyni.

 

Najnowsza wersja tego samochodu - Peugeot 2008 DKR16 – łączy barwy wszystkich partnerów wspierających projekt „Dakar”. Po raz pierwszy pojawi się srebrny dach, który ma odbijać gorące promienie argentyńskiego słońca - temperatura w styczniu może sięgać nawet 50°C.

 

Nowoczesna grafika i kolorystyka nadwozia doskonale podkreślają zmiany, zarówno te widoczne na zewnątrz jak i ukryte pod maską, jakie pojawiły się w samochodzie od pierwszego startu w Rajdzie Dakar jedenaście miesięcy temu.

 

Na przykład zmiana wymiarów 2008 DKR16 spowodowała zasadniczą modyfikację rozłożenia masy. Koła zapasowe są obecnie umieszczone w bokach nadwozia, co obniża środek ciężkości i poprawia zachowanie podczas jazdy.

 

Kształt nowego nadwozia jest idealnie dopasowany do nowej, spektakularnej konstrukcji i jednocześnie świetnie podkreśla połączenie płaszczyzn i krzywizn Peugeot 2008 DKR16, który jest jednym z najbardziej wyróżniających się samochodów startujących w Rajdzie Dakar.

 

Nowe kolory nadwozia rozwijają się od przodu ku tyłowi i doskonale oddają terenowe zalety najnowszej broni Teamu Peugeot Total z chromowanym grillem z nieulękłym lwem. Ogólna stylistyka i rozmieszczenie kolorów podkreślają również podobieństwo z seryjnie produkowanym Peugeot 2008, na bazie którego powstała ta rajdowa maszyna.

 

Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport, entuzjastycznie wypowiada się o nowym designie: „Jeśli samochód okaże się tak dynamiczny na jaki wygląda, czeka nas bardzo dobry sezon! Peugeot 2008DKR16 w nowych barwach daje wrażenie prędkości i dynamiki, nawet jeśli stoi w miejscu. Nasze samochody będą doskonale widoczne w Rajdzie Dakar. Musimy z nich wyciągnąć wszystko, co się da”.

 

38. Rajd Dakar wystartuje z Buenos Aires, w Argentynie w sobotę 2 stycznia i zakończy się w Rosario w sobotę 16 stycznia. Na cztery maszyny w kolorach Red Bulla czeka intensywna trasa o długości 10 tys. km przecinająca w poprzek Amerykę Południową.

Więcej z kategorii Motosport

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole