Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Adam Małysz, startujący za kierownicą MINI ALL4 RACING uzyskał 15. czas na poniedziałkowym odcinku specjalnym, liczącym 368 kilometrów z Villa Carlos Paz do Termas de Río Hondo . Polak zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji generalnej ze startą 12 minut 24 sekund do prowadzącego w rajdzie Sebastiana Loeba. Na drugim etapie, najszybszym spośród kierowców MINI okazał się być Mikko Hirvonen, który zanotował 4. czas, z minimalną stratą tylko czterech sekund do miejsca na podium.

 

 

 

- Trudno było mi dziś na początku odcinka złapać dobre tempo. Często były ograniczenia prędkości, więc zwalnialiśmy i musiałem potem szukać rytmu na nowo. Wielu kierowców miało dziś kłopoty - pomagaliśmy wyciągać z głębokiego błota Terranovę, a potem Naniego Romę. Na koniec z kolei w chmurze kurzu jechaliśmy za Christianem Lavieille, który nie chciał dać się wyprzedzić. Niedługo przed metą wypadliśmy z drogi w krzaki, ale na szczęście nic się nie stało i mogliśmy kontynuować jazdę – powiedział Małysz na mecie.

 

Pierwszy etap rajdu został odwołany ze względu na trudne warunki atmosferyczne, a drugi został skrócony z 510 do 368 kilometrów.

 

W środę kierowcy będą mieli do pokonania trzeci etap o długości 314 km.

Więcej z kategorii Motosport

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole