Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Nie ma bardziej wielozadaniowego auta dla rodziny albo dla fachowca niż kombi. W ciągu ostatnich lat w Europie wielką popularność osiągnęły samochody typu SUV i crossover, które rzekomo miały zdetronizować samochody z nadwoziem typu kombi. Nie zdetronizowały, czego przykładem jest Seat Leon ST.

 

 

Na terenie Europy najpopularniejsze są kompaktowe kombi. To pojazdy, które oferują wygodne wnętrze i dużą przestrzeń bagażową. Poza dużymi możliwościami transportowymi, pozwalają one na wygodny przewóz nawet pięciu dorosłych osób. Przede wszystkim jednak są wybierane przez rodziny z dziećmi. Poza tym żaden samochód nie umożliwi tak wygodnego transportu dziecięcego wózka i zakupów jak kombi.Na skutek pojawienia się na rynku europejskim szeregu crossoverów oraz SUV, ilość modeli aut w wersji kombi przez pewien czas nieco się zmniejszyła. Ale w ostatnich latach widać wyraźny powrót do tych przyjaznych, wielozadaniowych samochodów. Przykładem jest Seat Leon ST.


Hiszpańskie kompaktowe kombi – z dala od nudy

Auta typu kombi przez lata oskarżano o to, że są nudne, mało wyraziste, że mają pudełkowate nadwozia. Dziś takie pojazdy jak Seat Leon ST przeczą tym stereotypom. Auto ma bardzo dynamiczną i sportową sylwetkę, pomimo tego, że mieści w sobie pojemne wnętrze i duży bagażnik. Wyrazisty pas przedni, z ostrymi jak brzytwa reflektorami i charakterystyczną atrapą chłodnicy, atrakcyjna sylwetka boczna, dodatkowo podkreślona (i podwyższona) fabrycznymi relingami, bardzo ładny tył. To auto naprawdę wyróżnia się spośród innych kombi.


Hiszpański mistrz pojemności

Na co zwracamy przede wszystkim uwagę, kupując kombi? Na ilość miejsca we wnętrzu kabiny, a także na ładowność. Seat Leon ST pozwala na wygodny transport pięciu dorosłych osób. Nie brakuje miejsca ani z przodu, ani z tyłu. Pasażerowie tylnej kanapy nie będą narzekać na ciasnotę, która szczególnie doskwiera w przypadku kolan, przypartych do przednich siedzeń. Tak samo wygodnie będą podróżować osoby wysokie. Auto oferuje 571 kilogramów ładowności – to także jeden z lepszych wyników w klasie.Jego bagażnik ma pojemność 587 litrów. To także powód do dumy. Jeśli będzie trzeba przewieźć coś dużego, bez problemu uda się złożyć tylną kanapę i uzyskać wysoką powierzchnię bagażową o pojemności 1470 litrów.A to wszystko przy standardowych wymiarach samochodu. Seat Leon ST mierzy 4335 mm długości, 1816 mm szerokości i 1454 mm wysokości. Duży rozstaw osi (2636 mm) to tajemnica dużej ilości miejsca dla pasażerów we wnętrzu kabiny.Duża ilość przestrzeni to tylko jedna z zalet hiszpańskiego kombi. Auto ma także wiele innych – jest oszczędne (dzięki zastosowaniu nowoczesnych silników benzynowych TSI i ECO TSI oraz wysokoprężnych TDI), dynamiczne, bezpieczne (pięć gwiazdek w testach Euro NCAP) i świetnie wyposażone.Najlepiej przekonać się o tym bezpośrednio. Seat Leon ST czeka w salonie Seat Carsed w Warszawie.

 

Artykuł sponsorowany

 

Więcej z kategorii Nowości

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole