Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

BRABUS wybrał opony Continental dla swoich najmocniejszych samochodów dysponujących mocą 800 KM. Tuningowane przez niemieckich inżynierów samochody zostaną wyposażone w ogumienie ContiSportContact 5 P, ContiForceContact i ContiCrossContact.

 

Firma tunerska BRABUS zaufała oponom Continental. Wśród najnowocześniejszych samochodów z tej stajni znalazł się BRABUS 800 sedan wyposażony w najmocniejszy na świecie silnik, jeżdżący po drogach. Ma moc 800 KM i osiąga  maksymalną, wynikającą z elektronicznego ograniczenia, prędkość 350 km/h. Wyposażono go w opony ContiSportContact 5 P. Z przodu zamontowano ogumienie w rozmiarze 255/30 ZR 20, a z tyłu 305/25 ZR 20. Z kolei najnowszy model BRABUSa– Bullit Coupe 800 – również dysponujący mocą 800 KM, zostanie wyposażony w nowoczesne wyścigowe opony ContiForceContact. 
 

Ponadto, niemieccy tunerzy będą montować opony o wysokich osiągach (UHP) ContiSportContact 5 P w modelach BRABUS B63-620 i BRABUS 800 iBusiness. Dla modelu 800 Widestar, budowanego na bazie Mercedesa G 65 AMG, wybrali z kolei ogumienie ContiCrossContact w rozmiarze 305/30 ZR 23. SUV osadzony na 23-calowych felgach osiąga prędkość 250 km/h. 

 

“Produkcja opon do tak wymagających maszyn, jak te opuszczające warsztat firmy BRABUS to prawdziwe wyzwanie,” powiedział Henry Siemens, szef Działu Tuningu firmy Continental.  „Mamy tu do czynienia z połączeniem ogromnego przyspieszenia, ekstremalnie wysokich prędkości i wysokich oczekiwań wobec właściwości jezdnych. Bardzo cieszy nas, że nasze opony wysokich osiągów (UHP) spełniają wysokie oczekiwania firmy BRABUS” – dodał Henry Siemens. 

 

 

źródło: continental

 

Więcej z kategorii Tuning

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole