Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Autor:   

Autor: Wojciech Krzemiński

 

 

 

„Witam Panie władzo, znowu za szybko? Wszystko przez żonę, którą muszę odebrać z pracy, córkę czekającą pod szkołą i teściową, która zawsze chce wszystkiego, czego nie mogę zrobić. Na dodatek jestem na zasiłku i mam kredyt na głowie.” Powiedział zaniepokojony kierowca do Pana policjanta z drogówki. Takie sceny mają miejsce setki, jak nie tysiące razy dziennie. Czy naprawdę nie da się tego uniknąć?

Oczom własnym nie wierzę

Są miejsca, które aż proszą się, by nadrobić stracony czas. Piękny, równy asfalt, szeroka jezdnia i głucha cisza wokół. Ale nieee, trzeba dać ograniczenie do 70 km/h i fotoradar. Są także drogi po których ograniczenie do 40 km/h jest przesadnie wysokie – wszyscy kierowcy poruszają się tempem przechodnia, by nie zostawić felgi w dziurze wielkości studzienki kanalizacyjnej.

Czasem myślę, że wszystko na drodze działa na moją niekorzyść. Znaki zamiast ułatwić życie, często je utrudniają w taki sposób, że nawet doświadczeni kierowcy czują się jak osaczeni przez zło i zmuszeni są „oszukać przeznaczenie”, którym niewątpliwie jest bardzo prawdopodobna kolizja.

A jak widzę auta w rowach to zaczynam mieć mieszane uczucia. A może kierowca tego leżącego bokiem samochodu nie wpadł w poślizg, tylko zobaczył jakość drogi i stwierdził, iż łatwiej będzie przejechać ten fragment rowem...?  W sumie lakierowanie jednej strony nadwozia może okazać się tańsze od wymiany całego zawieszenia...

Wniosek

Wypadków w Polsce jest bardzo dużo. Z tym się zgodzę. Ale przecież nie jesteśmy gorszymi kierowcami niż Niemcy, Francuzi, czy Włosi. Czym więc spowodowane są dramatyczne wydarzenia drogowe w naszym kraju? Drodzy Państwo, może czas na rozwój infrastruktury, może czas na autostrady, drogi ekspresowe i ścieżki rowerowe? Nie, bo po co? Przecież łatwiej zwalać wszystko na kierowców i stawiać kolejne fotoradary. I oczywiście zaostrzyć taryfikator, bo mandaty są za małe...

 

 

źródło: auto-strefa.pl
Wszelkie kopiowanie bez zgody zabronione!

Więcej z kategorii Felietony

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole