Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Autor:   

Autor: Wojciech Krzemiński, zdjęcia: Michał Łęgowski

 

 

              

 

Przeciętny posiadacz nawigacji korzysta z jej usług w celu dotarcia do celu – to oczywiste. Niektóre produkty tego rodzaju mają jednak więcej do zaoferowania. Do takich modeli możemy zaliczyć Mio Spirit 687 EU. Czym charakteryzuje się to urządzenie?

Dla kierowcy, dla turysty

Kluczowym rozwiązaniem, które wyróżnia tę nawigację od wielu innych są przewodniki turystyczne najbardziej znanych miejsc naszego kontynentu. To ukłon w stronę tych, którzy podróżują dla odpoczynku i chęci odkrycia nowych miejsc. To oczywiście nie oznacza, że kierowcy, którym nawigacja służy do celów służbowych, nie mają czego tu szukać. Wręcz przeciwnie. Prezentowany model pokazuje wszystkie najbliższe POI za pomocą funkcji „eksploruj”. Ponadto, może połączyć się z Google w celu głębszego zapoznania się z trasą.

Praktycznie

Testowane dziś urządzenie charakteryzuje pięciocalowy ekran – jest on wystarczająco duży. Przyciski znajdujące się na obudowie nawigacji są odpowiedniej wielkości, dzięki czemu korzystanie z nich nie sprawia trudności. Oczywiście prezentowany model od Mio ma funkcję wyboru trasy (najszybsza, najkrótsza, najłatwiejsza, najbardziej ekonomiczna). Ukłonem w stronę bezpieczeństwa są dwaj asystenci – pasa ruchu oraz parkowania. Nie mogło zabraknąć także łączności Bluetooth, która zamienia nawigację w zestaw głośnomówiący.

Czytelne i dokładne mapy

Warto również wspomnieć o jakości map. Są one bardzo dokładne. Dane adresowe w Polsce, jak i w Europie nie pozostawiają wiele do życzenia. Przyzwoitą dokładność możemy zaobserwować w kwestii punktów POI. Jeśli jednak czegoś tu brakuje, zawsze możemy użyć Google, by uzupełnić wszelkie niedobory.

 

              

 

Lepszy tryb uśpienia

Jedynym minusem jest długie uruchamianie się urządzenia, dlatego polecamy korzystanie z trybu uśpienia. Korzystanie z podstawowych funkcji nie sprawia nawet najmniejszych problemów. Jeśli jednak nie możemy sobie z czymś poradzić, dołączona instrukcja wyjaśnia w czytelny sposób do czego służy konkretny element. Cena urządzenia nie odbiega znacząco od konkurencji. Ważną kwestią jest na pewno darmowa dwuletnia gwarancja aktualizacji map.

 

 

źródło: auto-strefa.pl
Wszelkie kopiowanie bez zgody zabronione!

Więcej z kategorii Akcesoria

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole