Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

zdjęcia: Michał Łęgowski

 

 

                             

 

Jaka jest idealna partnerka? Taka, która w razie kłopotów nam pomoże. Taka, która będzie nas rozumieć. Taka, która za nas znajdzie to, czego potrzebujemy. Brzmi utopijnie, ale nie trzeba daleko szukać. Niektórzy mogą być zawiedzeni, że nie jest kobietą. No cóż, wszystkiego mieć nie można. Jest za to skutecznym i szybkim w działaniu urządzeniem, które potrafi do siebie przekonać szybciej, niż mogłoby się to wydawać. Zapraszamy na test nawigacji TomTom GO LIVE 1005!

Wygląd ma znaczenie

Prezentowane urządzenie wygląda naprawdę dobrze. Dzięki konserwatywnej obudowie oraz barwie, będzie pasowało do stonowanego i eleganckiego samochodu klasy Premium. Pięciocalowy ekran pozwala na wygodną „obserwację” mapy. Przyciski są duże, a do powiększania/pomniejszania mapy mogą posłużyć dwa palce. Ponadto, sterowanie nawigacji może odbywać się za pomocą naszego głosu. We wszystkich przypadkach, z którymi mieliśmy do czynienia, musieliśmy posługiwać się językiem angielskim. TomTom idzie krok do przodu i pozwala nam komunikować się po polsku. Ten model został także wyposażony w Bluetooth, dzięki któremu może służyć jako zestaw głośnomówiący.

Siła tkwi w sieci

Testowana dziś nawigacja samochodowa należy do tych urządzeń, które potrafią lokalizować utrudnienia na bieżąco. Odpowiedzialnym za to elementem jest zainstalowany moduł HD Traffic. Informuje on kierowcę o problemach w ruchu drogowym, wyszukuje lokalizację z Google, a także umożliwia sprawdzenie prognozy pogody. Te funkcje są dostępne za darmo przez pierwszy rok użytkowania. Po tym okresie każdy nabywca będzie musiał wykupić subskrypcję. Jest jednak za co zapłacić. Bowiem TomTom zapewnia, że stan ruchu drogowego jest aktualizowany co 2 minuty. To niezwykle przydatna funkcja, szczególnie dla wiecznie śpieszących się przedstawicieli handlowych, a także kierowców zawodowych. Zresztą, nikt przecież nie lubi stać w korku…  W praktyce nawigacja sprawdza się lepiej niż dobrze. W kilku przypadkach, wcześniej wykryła korek, skutecznie prowadząc nas wyznaczonym objazdem. Zdarzyło się jej także wyznaczyć objazd w sytuacji, w której ruch był całkiem znośny. Być może chciała nam jeszcze bardziej upłynnić drogę? Kto wie. Nie ulega jednak żadnym wątpliwościom, że HD Traffic pozwala na zaoszczędzenie wielu cennych minut.

Niezłe zaplecze

Mapy, w które „uzbrojono” TomTom’a GO Live 1005 EU są w miarę dokładne. Bardzo ważną kwestią jest tutaj darmowa aktualizacja przez pierwsze dwa lata. Kolejnym plusem jest szczegółowość punktów adresowych. Jakieś wady? Dwie, niewielkie – drobne braki w punktach szczególnych oraz punktach POI. Jednak oba problemy można zniwelować dzięki Google, a dokładniej usłudze Live. Choć to mniej istotna cecha, należy dodać, że grafika map jest przyjemna dla oka.

 

                   

 

Podsumowanie

TomTom GO Live 1005 EU to model dla wymagających klientów. Jego wysoką cenę w pełni rekompensuje rozbudowany system, pozwalający na uniknięcie utrudnień w ruchu. Ponadto, dzięki sterowaniu nawigacją za pomocą głosu, możemy bez problemu wydawać polecenia po polsku, nie odrywając wzroku od drogi. Dodatkowo, świetnym rozwiązaniem jest uchwyt magnetyczny, który pozwala odpiąć równocześnie nawigację oraz kabel zasilający. Niby proste rozwiązanie, a jak ułatwia życie.

 

 

źródło: auto-strefa.pl
Wszelkie kopiowanie bez zgody zabronione!

Więcej z kategorii Akcesoria

Drukuj

Email

 

Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole