Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Porównania

W dobie dzisiejszej globalizacji, co raz częściej decydujemy  się na zakup auta z segmentu A. Często za tym przemawia ekonomia, zdrowy rozsądek, a często jest to konieczność. Zatłoczone miasta zmuszają nas do sięgania właśnie po małe auta, które pomagają nam w codziennym  poruszaniu się po  miejskiej dżungli.

Więcej…
 

Trend na funkcjonalne, a przy tym niepozbawione sportowych atrybutów samochody ciągle nie maleje. W dzisiejszym teście porównamy jedne z najbardziej wychwalanych we wszystkich testach auta z segmentu kombi. Zarówno Ford jak i Honda posiadają w nazwie pełne obietnicy niepowtarzalnych wrażeń słowo „sport”.

Więcej…
 

Rzadko kiedy możemy przeczytać porównanie dwóch, tych samych modeli. Auto-strefa jest jednak od tego, żeby takie stereotypy łamać. Dlatego też macie przed sobą do przeczytania porównanie dwóch Hond CR-V z silnikami diesla.

Więcej…
 

Często zdarza mi się z przerażeniem stwierdzać, że coraz więcej nowych samochodów jest do siebie podobnych. I nieważne, czy kraje ich pochodzenia graniczą ze sobą, czy znajdują się po przeciwległych stronach globu. Myślałem, że niedługo dojdzie do tego, że w zasadzie nie będzie o czym pisać, bo wszystko będzie takie samo. Tym bardziej cieszą takie testy, jak dzisiejszy. Na papierze niby nic ciekawego - samochody z tego samego segmentu, z podobnym przeznaczeniem, w podobnej cenie i co gorsza z graniczących ze sobą krajów, czyli zanosi się na powielanie pomysłów – nuda. Otóż nie, wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia obu aut, by już wiedzieć, że nudno nie będzie, a w rzeczywistości jest jeszcze ciekawiej.

Więcej…
 

Kryzys gospodarczy to piękny czas dla każdego konsumenta. Co prawda z niektórych rzeczy trzeba zrezygnować, ale jeszcze gorzej mają producenci i sprzedawcy, którzy zwłaszcza teraz muszą się naprawdę postarać żeby zachęcić nas do pozostawienia u nich swoich pieniędzy. Najpierw było łatwo, wystarczyło po prostu zaoferować tani produkt i interes sam się kręcił. Do czasu. W opublikowanych niedawno badaniach firmy Nielsen okazało się, że 80% z nas dokonując zakupu zwraca przede wszystkim uwagę na jakość.

Więcej…
 

Wielokrotnie wspominałem już o tym, że wszystko wokół nas staje się coraz bardziej zunifikowane. Z jednej strony piękne jest to, jak zgodnie wymienia się informacjami i pomysłowymi rozwiązaniami (technologiczno-stylistycznymi) – Francuz od Niemca, Japończyk od Francuza, Niemiec od Szweda i tak w kółko jeden od drugiego (na końcu Polak i tak ukradnie) – z drugiej zaś wszystko powoli traci na swojej unikalności czyniąc każdy produkt coraz mniej unikalnym. Testowane dziś samochody są żywym dowodem na to, że żyjemy w coraz większej globalnej wiosce, gdzie znalezienie czegoś niepowtarzalnego zaczyna graniczyć z cudem.

Więcej…
 

Ktoś kiedyś powiedział, że upływ czasu widać po tym jak rosną dzieci i jak zmieniają się samochody. Miałem ostatnio przyjemność być podwożonym starym, pochodzącym z ubiegłego wieku Peugeotem 205. Przerażające jest to, że choć na co dzień nie zauważamy większych zmian to jednak czas nieustannie gna do przodu. I kiedy na naszej drodze pojawi się tego typu wehikuł czasu wrażenia można opisać tylko jednym słowem – szok.

Więcej…
 

Obydwa są produkowane od 2012 roku i kandydowały do tytułu Car Of The Year 2013. Nowy Golf zmiażdżył rywali zdobywając 414 punktów, natomiast i30 zajęło ostatnie miejsce w najlepszej ósemce, wpisując na swoje konto 111 punktów. Nie jestem tutaj od przekreślania szans Koreańczyka w starciu z niemieckim triumfatorem, ani też od wychwalania ponad wszelkie granice siódmej już generacji kompaktu z Wolfsburga. Krok po kroku postaram się przybliżyć starcie dwóch zeszłorocznych nowości z różnych stron świata, nie poddając się mitom i stereotypom o obu markach.

Więcej…
 

Coraz więcej firm decyduje się na zakup pickupów. I nie chodzi tu wcale o boom budowlany. W wielu firmach samochód tego typu jest zupełnie niepotrzebny, mało tego jest nawet kłopotliwy. Pickupy nie oferują takiego komfortu jak samochody osobowe, czy SUVy, są (poza stosowaniem z przeznaczeniem) pojazdami totalnie niepraktycznymi w codziennym użytkowaniu, ciężko nimi gdziekolwiek zaparkować, a korzystanie z bagażnika podczas zwykłych zakupów spożywczych ocierają się o totalny absurd. Pamiętajmy jednak, że mają one jedną zasadniczą zaletę, dzięki której można zrezygnować z komfortu i niepraktyczności. Mowa tutaj o możliwości pełnego odjęcia VAT-u, również na paliwo. A w narodzie, w którym każdy (no może prawie każdy) kombinuje co zrobić, by do wspólnej kasy dołożyć jak najmniej to nie byle jaki atut. Przejdźmy do rzeczy.

Więcej…
 

Mamy dla Was prozak na kółkach. Tabletki szczęścia, które sprawiają, że problemy uchodzą w niepamięć i wraca nam chęć życia. Proponujemy Wam trzy cuda, które każdego dnia udowadniają, że warto żyć i cieszyć się życiem. Abarth 500 Esseesse, Golf VI R i Citroen DS3 Racing – jeżdżące bomby endorfinowe.

Więcej…
 


Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole