Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji

Samochody używane

Pytając znajomych odnośnie skojarzeń do Forda Mondeo padały słowa i przymiotniki typu: elegancki, spokojny, dobrze jeżdżący i solidny. Pojawiły się też głosy odnośnie kupna aut na „F”, ale to głupie dogryzki…

Więcej…
 

Debiut małego Mercedesa nie należał do udanych. W słynnym „Teście łosia” auto zaliczyło dachowanie. Producent, po owym zdarzeniu zmienił nastawy zawieszenia i zamontował seryjne ESP w każdym produkowanym egzemplarzu. Mimo, iż to wydarzenie nie było najlepszą reklamą dla najmniejszego reprezentanta tej prestiżowej marki, pierwsza generacja klasy A sprzedawała się bardzo dobrze - wyprodukowano ponad milion sztuk tego modelu.

 

Więcej…
 

Peugeot w swojej historii miał wiele udanych modeli. Auta francuskiej marki zawsze cechował wysoki poziom komfortu. Większość z nich, niestety, borykało się z ogólną trwałością- głównym powodem była skomplikowana elektronika. W tym wypadku, wyjątkiem potwierdzającym regułę jest model 406 - przedstawiciel klasy średniej, którego na naszym rynku doceniło wielu użytkowników dróg, w tym taksówkarze.

 

Więcej…
 

Dla każdej, popularnej marki ważnym miejscem jest segment B. Są różne sposoby, by tam zaistnieć. Jedni wybierają styl, inni niską cenę. Hiszpanie postanowili jednak iść innym torem. Ich priorytetem było stworzenie samochodu po prostu solidnego. Cel został osiągnięty, a we wszystkim pomogła niemiecka technologia.

 

Więcej…
 

Toyota przez wiele lat wiedzie prym w rankingach niezawodności. Japońska marka dominuje pod tym względem nad niemieckimi i francuskimi konstrukcjami. Mimo tego, iż ostatnie wydarzenia wiążą się z akcjami naprawczymi w tym koncernie, nie ma powodu do paniki. Dobrym tego przykładem jest kompaktowy model Toyoty - Corolla. Samochód od 1966 roku sprzedał się na całym świecie w ilości ponad 30 milionów egzemplarzy.

 

Więcej…
 

Społeczność, która decyduje się na zakup kompaktu oczekuje od auta praktyczności, dużego bagażnika, wygodnej kabiny, dobrego wyposażenia, bezpieczeństwa, dynamicznego i oszczędnego silnika. Sęk w tym, że od początku drugiego tysiąclecia, prawie wszystkie koncerny posiadały samochód segmentu C o takiej specyfikacji. Czym zatem, można się wyróżnić z tłumu? Stylistyką nadwozia. Większość z tych produktów posiada nudną, klasyczną bryłę, która nie ma za grosz fantazji. Jest jednak jeden projekt, który do dziś budzi kontrowersje. Mowa oczywiście, o Renault Megane II...

 

Więcej…
 

Opel Omega miał ogromne predyspozycje, by stać się samochodem dla prezesów i dyrektorów. Miał również jedną wadę. Albo zaletę. A w zasadzie trudno powiedzieć i nie wiadomo jak to nazwać. W każdym bądź razie chodzi tu o jego cenę. Była na tyle atrakcyjna, iż ludzie ustawiali się po niego w kolejkach. A to uniemożliwiło mu stanie się autem prestiżowym, na rzecz określenia go autem popularnym. Omega debiutowała w 1994r. Niegdyś, flagowy model Opla, dziś, ulubieniec rodzin i taksówkarzy. Czy słusznie?

 

Więcej…
 

W świecie motoryzacyjnym jest miejsce dla aut kontrowersyjnych. Nawet tych bardziej niż kontrowersyjne. Do tej grupy należy zaliczyć Seata Toledo trzeciej generacji. Ówczesny projektant hiszpańskiej marki, Walter de Silva, chciał stworzyć auto niebanalne. I rzeczywiście- stworzył. Szkoda tylko, że nie opakował go w atrakcyjniejszą szatę, tak jak zrobił to w Alfa Romeo (145/156), czy Audi (Q7/R8)

 

Więcej…
 

Peugeot 306 ujrzał naszą planetę w 1993r. Chyba mu się spodobało, gdyż gościł na wielu podwórkach oraz przed blokami w całej Europie. Dziś już nie cieszy się taką popularnością jak kiedyś. Jego dobre imię przyćmił nieco model 307, który uchodzi za największą wpadkę francuskiej marki. To pozwala na zakup przyzwoitego auta z segmentu C już za kilka tysięcy złotych, które jest bardzo dobrą alternatywą dla Golfa III i Civica V.

 

Więcej…
 

W klasie miejskich samochodów od lat króluje piątka- Polo, 207, Clio, Fiesta, Corsa. Mimo to, Japonia również ma wiele do zaoferowania. Choć jedna marka w tym segmencie wydaje się niedoceniona. Mowa o Mitsubishi, którą reprezentuje Colt CZ3- mieszczuch z charakterem.

 

Więcej…
 


Ceny paliw

Sprawdź ceny paliw w swoim województwie:

mapka

Informacje

fotoradary

video patrole